SMS SERWIS

SMS SERWIS - yield serwisu: +23,49% / CZAS GRY: 64 miesiące

SMS SERWIS - yield serwisu: +37,95% / yield grudnia: +24,42% - stan na dzień 2011.12.28

SMS SERWIS! Co to jest i jak to działa? Otóż każdy, kto chce skorzystać z mojego typu może wysłać SMS na numer 7268 o treści TXT KLAWISZ i otrzyma SMS zwrotny z typem postawionym na konkretny dzień. Codziennie będę umieszczać tam jeden, lub dwa typy. Za każdym razem będę pisać ile ich jest i o której godzinie rozpoczyna się pierwszy mecz. Do tej właśnie godziny będzie można pobierać typy. W dni powszednie moje typy będą postawione zawsze do godziny 16:00. W weekendy trochę wcześniej, z uwagi na znacznie wcześniej rozgrywane mecze. Jeśli któregoś dnia nie będę grać to taka informacja pojawi się na blogu. Typy będą głównie z piłki nożnej i hokeja na lodzie, co nie znaczy wcale, że nie pojawią się tam też typy z innych dyscyplin sportowych. Zapewniam Was, że wszystkie typy grane w ramach SMS SERWIS-u pojawią się później na moim blogu. Wszystko tutaj będzie prowadzone w pełni uczciwie. Nie będzie żadnego oszukaństwa! SERDECZNIE ZAPRASZAM! Pobierajcie i zarabiajcie! Naprawdę warto! W razie jakichkolwiek pytań piszcie na gg: 8461881 (czasami tam bywam).

czwartek, 25 marca 2010

Słownik bukmacherski - wpis 3

SŁOWNICZEK POJĘĆ PRZYDATNYCH DLA GRACZA - część 3

Czas na kolejną porcję skrótów i określeń stosowanych w bukmacherce.

1. Kursy bukmacherskie - są to wielkości liczbowe, określające szanse poszczególnych uczestników zdarzeń sportowych. Informują one o wysokości ewentualnej wygranej, w przypadku postawienia określonej stawki na dane zdarzenie sportowe. Kursy nie są stabilne i bardzo często zdarzają się ich wahania, które są nieodzownym zjawiskiem zdarzeń sportowych. Pozwalają one bukmacherom wyjść na plus, mimo początkowego złego oszacowania kursów. Są one również przydatne dla samych graczy, bo są świetnym sposobem na sprawdzenie, czy nasz typ był słuszny. Szczególnie dotyczy to osób grających valuebety, ale o tym pisał już wcześniej bubuok. W bukmacherstwie rozróżniamy trzy rodzaje kursów, za pomocą których prezentowane są zakłady sportowe:
  • dziesiętny (decimal)
  • brytyjski (fraction)
  • amerykański (Moneyline)
* system dziesiętny (decimal) - najpopularniejszy system, używany głównie w Europie i Azji, stosowany również w Polsce. Kursy przedstawiane są w postaci liczb dziesiętnych, np. 1,12 - 1,48 - 2,70 - 5,49. Ewentualną wygraną netto obliczamy mnożąc postawioną stawkę przez kurs i odejmując w/w stawkę.
* system brytyjski (fraction) - system nazywany jest brytyjskim ze względu na fakt, iż jest używany głównie w Wielkiej Brytanii. Prezentacja kursu odbywa się w formie ułamków, np. 4/5, 5/7, 6/4. Wygrana netto to wynik z pomnożenia stawki i kursu. W przyjętym zakładzie pokazywana jest tylko wygrana netto, czyli stawka pomnożona przez kurs brytyjski. Kwota wypłaty to suma wygranej netto i stawki.
* system amerykański (Moneyline) - system ten, jak można się łatwo domyślić, jest używany głównie w Ameryce Północnej. W wolnym tłumaczeniu znaczy tyle, co "linia pieniądza". Kursy prezentowane są w formie liczb poprzedzonych znakiem "+" lub "-", np. +122, +160, +240, -136, -177, -236. W przypadku gdy przed liczbą znajduje się plus, oznacza to, że za każde postawione 100 zł nasza wygrana netto wyniesie tyle, ile wynosi wskazana liczba. Gdy jednak przed liczbą znajduje się minus, oznacza to, że musimy dokładnie tyle postawić, by nasz zysk wyniósł 100 zł. Im większa liczba po "+", tym kurs jest dla nas bardziej korzystny. Im większa liczba po "-", tym kurs jest dla nas mniej korzystny. Aby obliczyć kwotę do wypłaty to do wygranej należy doliczyć wniesioną stawkę.

2. DNB (draw no bet / remis nie ma zakładu) - jest to zakład, w którym eliminowana jest opcja remisu. Przedmiotem zakładu jest tylko wygrana, gospodarza bądź gościa. Z zakładu trzy-drogowego (1X2) powstaje zakład dwu-drogowy i prawdopodobieństwo trafienia podnosi się z 33% do 50%, z zastrzeżeniem anulowania zakładu, gdyż w przypadku remisu zakład jest anulowany, a postawiona stawka zwracana. Kursy na to zdarzenie są sporo wyższe od opcji podwójnej szansy (1X lub X2) i dlatego warto go grać w przypadkach, gdy uważamy, że faworytowi może zdarzyć się remis, albo gdy nie jesteśmy do końca przekonani, że outsider jest na tyle mocny, żeby mógł wygrać mecz z faworytem (zabezpieczamy się w przypadku ewentualnych remisów). Amerykanie zakład nierozstrzygnięty nazywają Push. W Pinnacle typ "remis nie ma zakładu" oznaczany jest symbolem "pk".

3. Money Line (nie mylić z Moneyline, opisanym wyżej) - jest to amerykańska forma zakładu na zwycięstwo. Zakład wnosi się na to, która drużyna, lub który zawodnik, odniesie zwycięstwo. Jest to końcowe rozstrzygnięcie danego zdarzenia sportowego, czyli u niektórych buków opcja nazywana KZ (kto zwycięży). Money Line stosowane jest przy sportach, w których spotkania kończą się dogrywkami i rzutami karnymi (hokej na lodzie, koszykówka, mecze pucharowe w piłce nożnej). Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na ML rozliczane w Pinnacle. Dla hokeja europejskiego zakład ML daje zawsze zwrot przy remisie. Jeśli chodzi o hokej amerykański to w Pinnacle mamy dwie opcje:
* ML Regulation Time - końcowe rozstrzygnięcie w regulaminowym czasie gry, czyli w 60 minutach. W przypadku remisu mamy zwrot stawki. Przy tym zakładzie nie są brane pod uwagę dogrywka i rzuty karne.
* ML OT Included - końcowe rozstrzygnięcie z uwzględnieniem dogrywki i rzutów karnych. W tym przypadku nie ma możliwości zwrotu stawki, gdyż w hokeju amerykańskim zawsze dochodzi do wygrania którejś z drużyn, czy to po dogrywce, czy też dopiero po rzutach karnych. Z uwagi na dużą nieprzewidywalność amerykańskiego hokeja na lodzie, warto zastanowić się nad grą opcji ML Regulation Time. Dogrywka, a zwłaszcza rzuty karne, to już jest loteria i tam każdy wynik jest możliwy.

4. Handicap (Spread, Pointspread) - jest to zakład, gdzie jedna z drużyn otrzymuje przewagę startową, w celu wyrównania szans zespołów. Handicapy zostały wprowadzone, by rozwiązać problem remisów. Często obstawiamy wygrane, remisy natomiast rzadko. Handicapy wyrównują kursy na obie drużyny o tyle bramek, punktów, setów, czy miejsc na ile ustawiona jest przez bukmachera linia. Jest to sztuczne wyrównanie potencjalnych sił spotkania pomiędzy drużynami. Handicapy wydają się na pierwszy rzut oka trudnym sposobem gry, jednak są one niezwykle cenione przez zaawansowanych graczy głównie z jednego powodu - kursy na te zdarzenia są niezwykle atrakcyjne i zawsze w wyjściowej formie dążą do 2,00 co w wypadku tylko dwóch możliwości 1 lub 2 daje nam 50% szans na poprawny wynik w danym zdarzeniu, bądź na zwrot całej stawki lub jej części. Handicapy stosowane są najczęściej w stosunku do zawodowych lig amerykańskich takich jak NBA, NHL, MLB, czy NFL, ale mają również zastosowanie w piłce nożnej, tenisie, siatkówce i wielu innych dyscyplinach sportowych. Rozróżniamy 3 rodzaje handicapów:
* Handicap liniowy - jest to zakład dwu-drogowy, gdyż najczęściej linia podawana jest w postaci liczby niecałkowitej, np. +/-1,5 bramki, +/-2,5 seta, +/-6,5 punktu. Do końcowego wyniku spotkania dodajemy, bądź odejmujemy, linię handicapu i dopiero ten wynik jest podstawą do rozliczenia typu.
* Handicap Europejski 3-drogowy - jest to zakład, jak sama nazwa wskazuje, trzy-drogowy. W tym przypadku linia podawana jest zawsze w postaci liczby całkowitej, np. +/-1, +/-2. Przy trzy-drogowym handicapie potrójna możliwość jest tak ustawiona, że może paść również remis, co daje 3 potencjalne zakłady. Jeśli padnie wynik 1-0, w zakładzie padnie remis 1-1 (dla hcp +1), lub remis 0-0 (dla hcp -1). W tej sytuacji zakład wygrywa, gdy zostanie obstawiony remis.
* Handicap azjatycki - jest to bardzo interesująca forma zakładów, oferująca graczom mniejsze ryzyko od typowych zakładów 1X2. Są to zakłady dwu-drogowe, eliminujące opcję remisu. Zadaniem gracza jest wytypowanie, czy faworyt wygra, albo underdog nie przegra, różnicą większą niż ustalona linia handicapu. Tzw. "asiany" są atrakcyjne, z uwagi na możliwość zwrotu stawki, lub jej części. Są trudniejsze do zrozumienia od hcp europejskich i dlatego zanim zaczniecie grać proponuję dogłębne zapoznanie się ze specyfiką takiej gry, a na pewno będziecie z niej zadowoleni. Nie będę tu szczegółowo wyjaśniał wszystkich niuansów asianów, ale łatwo znajdziecie w internecie szczegółowe opracowania i wyjaśnienia tego sposobu gry. Zwrócę tylko uwagę na jedną rzecz. Nigdy nie mylcie Handicapu Europejskiego (-1) z Azjatyckim (-1). Azjatycki różni się tym, że w przypadku remisu otrzymujemy zwrot całej stawki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz