SMS SERWIS

SMS SERWIS - yield serwisu: +23,49% / CZAS GRY: 64 miesiące

SMS SERWIS - yield serwisu: +37,95% / yield grudnia: +24,42% - stan na dzień 2011.12.28

SMS SERWIS! Co to jest i jak to działa? Otóż każdy, kto chce skorzystać z mojego typu może wysłać SMS na numer 7268 o treści TXT KLAWISZ i otrzyma SMS zwrotny z typem postawionym na konkretny dzień. Codziennie będę umieszczać tam jeden, lub dwa typy. Za każdym razem będę pisać ile ich jest i o której godzinie rozpoczyna się pierwszy mecz. Do tej właśnie godziny będzie można pobierać typy. W dni powszednie moje typy będą postawione zawsze do godziny 16:00. W weekendy trochę wcześniej, z uwagi na znacznie wcześniej rozgrywane mecze. Jeśli któregoś dnia nie będę grać to taka informacja pojawi się na blogu. Typy będą głównie z piłki nożnej i hokeja na lodzie, co nie znaczy wcale, że nie pojawią się tam też typy z innych dyscyplin sportowych. Zapewniam Was, że wszystkie typy grane w ramach SMS SERWIS-u pojawią się później na moim blogu. Wszystko tutaj będzie prowadzone w pełni uczciwie. Nie będzie żadnego oszukaństwa! SERDECZNIE ZAPRASZAM! Pobierajcie i zarabiajcie! Naprawdę warto! W razie jakichkolwiek pytań piszcie na gg: 8461881 (czasami tam bywam).

sobota, 28 sierpnia 2010

Hokej bez tajemnic - część 5

Po krótkiej historii Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF), czas na zaprezentowanie najważniejszych i najlepszych drużyn w tej dyscyplinie. Optymalnym sposobem na przedstawienie wartości zespołu jest ranking, który po każdej większej imprezie hokejowej przedstawia IIHF.

RANKINGI IIHF:
Ranking IIHF ma na celu ustalenie kolejności reprezentacji państw należących do IIHF. Oparty jest na wynikach z ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich, oraz ostatnich czterech Mistrzostw Świata. Na podstawie tego rankingu ustala się rozstawienie zespołów w następnych Mistrzostwach Świata oraz wyłania uczestników Zimowych Igrzysk Olimpijskich, bez rozgrywania kwalifikacji. System ten został zatwierdzony przez Kongres IIHF we wrześniu 2003 roku. Według prezydenta IIHF Rene Fasela, system został zaprojektowany w sposób przejrzysty i prosty do zrozumienia, oraz "...odzwierciedla długoterminowe osiągnięcia poszczególnych zespołów i ich zaangażowanie w międzynarodowym hokeju...". Pierwszy ranking został przedstawiony w 2003 roku i był oparty na wynikach z ZIO z 2002 roku oraz MŚ z 2000 i 2003 roku. Po każdym większym turnieju IIHF ustala oddzielny ranking dla hokeja męskiego i kobiecego. Ponieważ w kobiecym hokeju MŚ nie są rozgrywane w roku Olimpiady ranking oparty jest jedynie na podstawie ostatnich trzech MŚ i ostatniego Turnieju Olimpijskiego. Punkty są przydzielane zgodnie z zajętymi miejscami na MŚ i IO. Mistrz Świata otrzymuje 1200 punktów, a kolejne zespoły otrzymują o 20 pkt mniej. Tylko między zdobywcą złotego i srebrnego medalu, oraz srebrnego i brązowego, czwartego i piątego miejsca, a także ósmego i dziewiątego jest przedział 40 punktowy. Jest to pewnego rodzaju bonus dla drużyn, które doszły do ćwierćfinału, półfinału, finału i ostatecznie zdobyły złoty medal.
Wyniki z wcześniejszych zawodów mają większe znaczenie, gdyż punkty przyznane w bieżącym roku wyceniane są w pełnej wysokości. Przyznane punkty zdobyte w poprzednich latach maleją liniowo o 25%, aż do piątego roku, kiedy wypadają one z rachunku.

MĘSKI HOKEJ:
Każdy kto choć trochę interesuje się męskim hokejem ten wie, które drużyny "rządzą" na świecie w tej dyscyplinie sportowej. Na przestrzeni 8 lat tylko 3 drużyny znalazły się na pierwszym miejscu, a tylko 4 na pierwszym i drugim. Największymi tuzami hokeja są oczywiście Kanada, Rosja, Szwecja i Czechy. Do tych czterech drużyn można dodać jeszcze Finlandię, USA, Szwajcarię oraz Słowację i ma się ścisłą światową elitę męskiego hokeja. O tę ósemkę czasami zahaczą Niemcy i Białoruś, ale generalnie te osiem w/w drużyn "rządzi i dzieli" w światowym rankingu. Bardzo ładnie obrazuje to wykres graficzny, który przedstawia zajmowane miejsca w rankingu przez kolejnych 8 lat:

Aktualny ranking 25 najlepszych drużyn na świecie w męskim hokeju na lodzie:

KOBIECY HOKEJ:

Chyba niewielu z Was wie, że kobiecy hokej na lodzie jest tylko nieznacznie młodszy od hokeja męskiego. Prekursorką tej gry była córka Lorda Stanley'a, Lady Isobel Stanley. Córka tego samego lorda, o którego puchar corocznie walczą drużyny NHL. Lady Isobel była pierwszą kobietą sfotografowaną z kijem hokejowym i krążkiem (około 1890r.) na naturalnym lodowisku w Rideau Hall w Ottawie. 11 lutego 1891 roku w miejscowej gazecie "Ottawa Citizen" pojawiła się pierwsza wzmianka o rozegranym meczu hokejowym kobiet. W 1894 roku zadebiutował jeden z pierwszych zorganizowanych kobiecych zespołów hokejowych, zespół Uniwersytetu McGill. W okresie od początku 1900 roku w większości kanadyjskich prowincji działały już zorganizowane hokejowe zespoły żeńskie.
Kobiecy hokej na lodzie to jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie, a liczba uczestniczek wzrosła o 350 procent w ciągu ostatnich 10 lat. I chociaż nie ma jeszcze zbyt wielu zorganizowanych kobiecych lig hokejowych to w Ameryce Północnej istnieją ligi praktycznie na wszystkich szczeblach, w tym National Women's Hockey League, Western Women's Hockey League, Mid-Atlantic Women's Hockey Association. Jest również wiele zespołów uniwersyteckich, kilka lig europejskich, są zespoły krajowe i drużyny olimpijskie, oraz tzw. rekreacyjne. Dotychczas zorganizowano dziewięć kobiecych Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie. W kwietniu 1987 roku w Toronto po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Świata Kobiet, choć turniej ten nie został uznany przez Międzynarodową Federację Hokeja na Lodzie. Gospodarzem turnieju było The Ontario Women's Hockey Association. W trakcie trwania turnieju przedstawiciele krajów w nim uczestniczących mocno lobbowali w celu stworzenia i ustalenia strategii pozwalających na powstanie, pod patronatem IIHF, oficjalnych Mistrzostw Świata Kobiet. Wysiłki te przyniosły spodziewany efekt i już w 1990 roku odbyły się pierwsze IIHF Women's World Hockey Championship. Hokej kobiecy został włączony po raz pierwszy do Igrzysk Olimpijskich w roku 1998 w Nagano, w Japonii.
Podobnie jak w hokeju męskim, tak i w kobiecym, można wymienić 8 drużyn, które wiodą prym na świecie. Są to Kanada, USA, Finlandia, Szwecja, Szwajcaria, Rosja, Chiny i Kazachstan. Od kiedy zostały po raz pierwszy przedstawione rankingi hokejowe, czyli od roku 2003, przez 8 lat na pierwszym miejscu była Kanada. Tylko raz w roku 2009 oddała to miejsce Stanom Zjednoczonym.

To tyle jeśli chodzi o IIHF i rankingi. W następnym odcinku skupię się na lidze hokejowej, która ma największy prestiż na świecie. Mowa oczywiście o National Hockey League (NHL).

Materiały źródłowe:
http://en.wikipedia.org/wiki/IIHF_World_Ranking
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_women%27s_ice_hockey_in_Canada
http://en.wikipedia.org/wiki/Women%27s_ice_hockey#Women.27s_ice_hockey

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz