SMS SERWIS

SMS SERWIS - yield serwisu: +23,49% / CZAS GRY: 64 miesiące

SMS SERWIS - yield serwisu: +37,95% / yield grudnia: +24,42% - stan na dzień 2011.12.28

SMS SERWIS! Co to jest i jak to działa? Otóż każdy, kto chce skorzystać z mojego typu może wysłać SMS na numer 7268 o treści TXT KLAWISZ i otrzyma SMS zwrotny z typem postawionym na konkretny dzień. Codziennie będę umieszczać tam jeden, lub dwa typy. Za każdym razem będę pisać ile ich jest i o której godzinie rozpoczyna się pierwszy mecz. Do tej właśnie godziny będzie można pobierać typy. W dni powszednie moje typy będą postawione zawsze do godziny 16:00. W weekendy trochę wcześniej, z uwagi na znacznie wcześniej rozgrywane mecze. Jeśli któregoś dnia nie będę grać to taka informacja pojawi się na blogu. Typy będą głównie z piłki nożnej i hokeja na lodzie, co nie znaczy wcale, że nie pojawią się tam też typy z innych dyscyplin sportowych. Zapewniam Was, że wszystkie typy grane w ramach SMS SERWIS-u pojawią się później na moim blogu. Wszystko tutaj będzie prowadzone w pełni uczciwie. Nie będzie żadnego oszukaństwa! SERDECZNIE ZAPRASZAM! Pobierajcie i zarabiajcie! Naprawdę warto! W razie jakichkolwiek pytań piszcie na gg: 8461881 (czasami tam bywam).

czwartek, 12 sierpnia 2010

Hokej bez tajemnic - część 3

Okres letni to straszna posucha w dyscyplinach sportowych określanych mianem "zimowe". Co prawda hokej, przy dzisiejszych sztucznych lodowiskach, można grać przez cały rok, to jednak między majem a sierpniem wszyscy odpoczywają i praktycznie żadne spotkania nie są rozgrywane. Z racji zbliżającej się inauguracji nowego sezonu hokejowego chciałbym odświeżyć mój temat o tajemnicach hokeja i napisać Wam trochę o historii federacji, która organizuje najważniejsze turnieje międzynarodowe i klubowe oraz tworzy rankingi najlepszych drużyn hokejowych na świecie. 

WCZESNE POCZĄTKI: 
Zorganizowany hokej na lodzie powstał w drugiej połowie XIX wieku, we wschodniej części Kanady. James G. Creighton, z Nowej Szkocji, jest powszechnie uważany za twórcę w roku 1870 tzw: "Halifax-rules", które ostatecznie zostały zmienione na "McGill-rules". Warto zaznaczyć, że "Halifax-rules" były przepisami tylko "umówionymi". Do roku 1877 nie były nigdzie oficjalnie zapisane. Creighton odegrał istotną rolę w organizacji hokeja i do dziś uważany jest za inicjatora rozegrania pierwszego meczu według powstałych wczesnych przepisów tej gry. 3 marca 1875 roku, drużyna Creighton's McGill pokonała drużynę Fred Torrence's Victoria 2:1. Była to pierwsza gra, którą wcześniej ogłoszono i pierwszy przypadek, gdy dwa zespoły posiadające oficjalną nazwę grały na ograniczonym przepisami obszarze (lodowisko), grano okrągłym płaskim kawałkiem drewna i w której wszystkie nazwiska graczy są znane. Mecz został rozegrany na Victoria Skating Rink w Montrealu.
Dwa lata później, 31 stycznia 1877 roku, na uniwersytecie McGill w Montrealu powstała pierwsza, oficjalnie już zorganizowana drużyna hokejowa, a dwóch studentów tegoż Uniwersytetu spisało podstawowe zasady gry, które 27 lutego po raz pierwszy zostały wydrukowane w prasie, za sprawą Montreal Gazette.
Pierwsze gry hokejowe w Europie były grane w Prince's Skating Club w Knightsbridge, w Anglii, w 1902 roku. 4 marca 1905 roku Belgia i Francja rozegrały dwa międzynarodowe spotkania. Trzy lata później w Paryżu powstała Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie.

IIHF - INTERNATIONAL ICE HOCKEY FEDERATION (Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie): 
Wszystko zaczęło się w Paryżu w roku 1908. 15 maja tegoż roku w Paryżu, na ulicy Rue de Province 34 założona została Ligue International de Hockey sur Glace (LIHG - z ang. IIHF). Przedstawiciele Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii podpisali dokument założycielski, który stał się podstawą do powstania tej międzynarodowej organizacji. Jeszcze w tym samym roku, jako piąty członek federacji, dołączyła Bohemia (Czechy, a później Czechosłowacja).

Podpisany dokument założycielski z 1908 roku

KONGRES IIHF:
Najwyższym organem ustawodawczym IIHF (z ang.) jest General Congress, który podejmuje również decyzje w sprawach zmiany przepisów gry, statutu i regulaminu, oraz o organizacji turniejów międzynarodowych (Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Świata Juniorów, Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet i innych turniejów rangi mistrzowskiej) i klubowych (Puchar Mistrzów IIHF, Puchar Kontynentalny). Pierwszy Kongres odbył się w 1908 w Paryżu, następny w 1909 roku w Chamonix, a kolejne odbywały się (z małymi wyjątkami) co 4 lata. Ostatni Kongres odbył się w Montrealu w Kanadzie, w roku 2008. Na Kongresie wybierany jest Prezydent IIHF i Rada, która jest organem wykonawczym tej organizacji. Prezydent przewodniczy wszystkim Kongresom i posiedzeniom Rady. Prezydent reprezentuje interesy IIHF na zewnątrz i jest odpowiedzialny, aby wszystkie podejmowane decyzje były zgodne ze statutem federacji, regulaminem i obowiązującymi przepisami. Ma on również prawo do podpisywania umów i dokumentów w imieniu IIHF. O bardziej znanych i szanowanych na świecie Prezydentach IIHF postaram się napisać w następnym odcinku. Od decyzji IIHF można się odwoływać do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, w Szwajcarii. Od roku 2003 IIHF tworzy także rankingi najlepszych drużyn hokejowych na świecie. Kwatera główna IIHF znajduje się w Zurychu, w Szwajcarii.

Kwatera Główna IIHF w Zurychu

CZŁONKOWIE IIHF:
Do roku 1920 członkami organizacji były tylko zespoły europejskie. W kwietniu przystąpiła do niej Kanada, a nieco później dołączyły również Stany Zjednoczone.
Zgodnie z przepisami IIHF istnieją 3 poziomy członkostwa w federacji. Najwyższym poziomem jest pełnoprawne członkostwo. Te narody posiadają swoje własne niezależne organizacje hokejowe i mają prawo uczestnictwa we wszystkich turniejach rangi mistrzowskiej organizowanych przez IIHF.

Pełnoprawne członkostwo posiadają (w kolejności przystąpienia): Francja, Czechy (od roku 1908 jako Bohemia, później Czechy, następnie jako Czechosłowacja i od 1993 ponownie jako Czechy), Wielka Brytania, Szwajcaria, Belgia, Niemcy, Austria, Luksemburg, Szwecja, Kanada, USA, Hiszpania, Włochy, Rumunia, Polska (11 stycznia 1926), Węgry, Finlandia, Japonia, Łotwa (w 1940 r. Łotwa, wraz z Estonią i Litwą, zostały zaanektowane przez Związek Radziecki, te trzy narody ponownie dołączyły do IIHF 1 maja 1991), Holandia, Norwegia, Estonia, RPA (pierwszy afrykański zespół, który dołączył w 1937 roku), Australia, Litwa, Serbia, Dania, Rosja (między 1952 a 1992 jako Związek Radziecki), Bułgaria, Korea Południowa, Chiny, Korea Północna, Nowa Zelandia, Hong Kong, Tajpej (!), Meksyk, Indie, Tajlandia, Izrael, Turcja, Azerbejdżan, Białoruś, Chorwacja, Islandia, Kazachstan, Słowenia, Ukraina, Słowacja, Irlandia, Mongolia, oraz Bośnia i Hercegowina.

Drugim poziomem jest członkostwo na zasadzie stowarzyszenia. Te narody nie posiadają własnej, niezależnej organizacji hokejowej, lub posiadają, ale mają ograniczony udział w Mistrzostwach Świata.

Stowarzyszone członkostwo posiadają (w kolejności przystąpienia): Brazylia, Grecja, Andora, Singapur, Portugalia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Liechtenstein, Macedonia, Makau, Malezja, Mołdawia, Gruzja, Kuwejt i Maroko.

Trzecim poziomem jest członkostwo partnerskie. Te narody uczestniczą tylko w turniejach In-Line Hockey World Championships. In-Line Hockey World Championships są jedną z najmłodszych imprez organizowanych przez IIHF, ale taką, która w bardzo szybkim tempie zyskała na znaczeniu od czasu jej powstania w 1996 roku.

Partnerskie członkostwo posiadają (w kolejności przystąpienia): Argentyna, Namibia i Chile.

Członkostwo w IIHF może zostać z jakichś powodów zawieszone. I tak, w maju 2010 roku zostało zawieszone, na czas nieokreślony, członkostwo męskiej drużyny Armenii, z powodu podejrzenia uczestnictwa w grze, podczas 2010 World Championship Division III, kilku nieuprawnionych zawodników.

I na koniec mała, ale bardzo znacząca informacja.
Pomimo władzy na całym świecie, IIHF ma niewielką kontrolę hokeja w Ameryce Północnej, gdzie National Hockey League (NHL) jest najwyższym organem kontrolującym tamtejszy hokej. Podstawowa władza IIHF nad odpowiednimi organizacjami krajowymi i ligowymi spoczywa w Europie. Kanada i Stany Zjednoczone są tylko członkami federacji, którzy mają swoje własne regulaminy.

Materiały źródłowe:
http://www.legendsofhockey.net/
http://en.wikipedia.org/wiki/International_Ice_Hockey_Federation/
http://www.iihf.com/iihf-home/history/the-iihf.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz