SMS SERWIS

SMS SERWIS - yield serwisu: +23,49% / CZAS GRY: 64 miesiące

SMS SERWIS - yield serwisu: +37,95% / yield grudnia: +24,42% - stan na dzień 2011.12.28

SMS SERWIS! Co to jest i jak to działa? Otóż każdy, kto chce skorzystać z mojego typu może wysłać SMS na numer 7268 o treści TXT KLAWISZ i otrzyma SMS zwrotny z typem postawionym na konkretny dzień. Codziennie będę umieszczać tam jeden, lub dwa typy. Za każdym razem będę pisać ile ich jest i o której godzinie rozpoczyna się pierwszy mecz. Do tej właśnie godziny będzie można pobierać typy. W dni powszednie moje typy będą postawione zawsze do godziny 16:00. W weekendy trochę wcześniej, z uwagi na znacznie wcześniej rozgrywane mecze. Jeśli któregoś dnia nie będę grać to taka informacja pojawi się na blogu. Typy będą głównie z piłki nożnej i hokeja na lodzie, co nie znaczy wcale, że nie pojawią się tam też typy z innych dyscyplin sportowych. Zapewniam Was, że wszystkie typy grane w ramach SMS SERWIS-u pojawią się później na moim blogu. Wszystko tutaj będzie prowadzone w pełni uczciwie. Nie będzie żadnego oszukaństwa! SERDECZNIE ZAPRASZAM! Pobierajcie i zarabiajcie! Naprawdę warto! W razie jakichkolwiek pytań piszcie na gg: 8461881 (czasami tam bywam).

czwartek, 17 lutego 2011

Hokej bez tajemnic - część 16

Minął już miesiąc odkąd zakończyłem prezentację drużyn grających w NHL i czas najwyższy napisać kolejny artykuł na temat tej najszybszej dyscypliny sportowej. Jakiś czas temu obiecałem napisać coś na temat zdobywców Pucharu Stanley'a i właśnie dzisiaj chciałem tej obietnicy dotrzymać. W celu poznania historii tego pucharu odsyłam Was do siódmej części mojej opowieści, tam znajdziecie dużo informacji na jego temat:

Czytający moją opowieść o hokeju wiedzą, że ten puchar ufundowany w roku 1892 przez byłego gubernatora generalnego Kanady, Lorda Stanley'a of Preston, jest corocznie przyznawanym trofeum, najlepszej drużynie w posezonowych rozgrywkach, zwanych playoffs. Sezon w amerykańsko-kanadyjskiej lidze NHL podzielony jest na dwie części: sezon regularny, czyli rozgrywki grupowe, podczas których każda z drużyn rozgrywa 82 spotkania, oraz z posezonowych rozgrywek playoffs, podczas których drużyny grają w systemie pucharowym w serii Best-of-seven, czyli do czterech zwycięstw. Jednak nie zawsze tak było. Taki system rozgrywek wszedł na stałe do kalendarza ligi dopiero w roku 1939.

ZDOBYWCY PUCHARU STANLEY'A:
Historię walki o Puchar Stanley'a można podzielić na 3 okresy :

1. 1893-1914 > Challenge Cup:
Pomimo tego, że ten okres trwał tylko 21 lat, to w tym czasie Puchar Stanley'a przyznano aż 57 razy. Działo się tak dlatego, że w początkowym okresie puchar ten nie był własnością żadnej z lig i przyznawano go zwycięzcom, nie tylko meczu finałowego (tzw. "Single-elimination", później było to "Two-game total goals" lub "Best-of-three", a od roku 1914 "Best-of-five"), ale również zwycięzcy ligi w danym roku, za tzw. championnat. Ponieważ ligi były mniej liczne, a głód hokeja ogromny, zdarzało się bardzo często, że jednego roku rozgrywano 2 sezony, co skutkowało przyznaniem trzech, bądź nawet czterech Pucharów Stanley'a w ciągu roku. W tym okresie najczęściej Puchar Stanley'a zdobywała drużyna Ottawa Hockey Club (17-krotnie). O innych zdobywcach napisałem we wspomnianej wyżej siódmej części.

2. 1915-1926 > NHA/NHL vs. PCHA/WCHL/WHL champions:
W roku 1915 ligi dogadały się i puchar był przyznawany tylko jednej drużynie w sezonie, tej, która okazała się najlepsza w serii Best-of-five. W latach 1915-17 grały między sobą drużyny z lig Pacific Coast Hockey Association (PCHA) i National Hockey Association (NHA), w latach 1918-22 z lig PCHA i NHL, w latach 1923-25 z NHL i Western Canadian Hockey League (WCHL), a w roku 1926 z lig NHL i Western Hockey League (WHL). W tym okresie 3-krotnie puchar zdobywała drużyna Ottawa Senators, a 2-krotnie Montreal Canadiens, który miał też szansę zdobyć puchar po raz trzeci w roku 1919, jednak pomimo rozegrania pięciu spotkań z Seattle Metropolitans, serię anulowano z powodu epidemii grypy hiszpanki, która dopadła drużynę Canadiens i w końcu prawie połowa teamu znalazła się w szpitalu w Seattle. Był to pierwszy raz w historii, kiedy nie przyznano Pucharu Stanley'a. Po więcej informacji ponownie odsyłam do części numer 7.

3. 1927-do teraz > NHL Champions:
W roku 1927 trofeum to zostało oficjalnie zaadaptowane na swoje potrzeby przez amerykańsko-kanadyjską ligę NHL, obecnie najważniejszą ligę hokejową świata. Jednak liga ta powstała w roku 1917 i od tego czasu statystyki hokejowe liczą ilość zdobytych pucharów przez poszczególne drużyny NHL. W sezonie 2004-05 miał miejsce tzw. lockout, co spowodowało odwołanie 88. sezonu NHL. Po raz drugi w historii nie wręczono Pucharu Stanley'a. Lokaut spowodowany był brakiem porozumienia między władzami NHL, a organizacją zawodników National Hockey League Players' Association (NHLPA). Powodem sporu była wysokość zarobków hokeistów NHL. Lokaut trwał 310 dni, od 16 września 2004 roku do 13 lipca 2005 roku, kiedy to strony doszły do porozumienia. Jednym ze skutków lokautu był wyjazd wielu hokeistów na ten czas do lig europejskich.

NHL CHAMPIONS - LISTA ZDOBYWCÓW PUCHARU STANLEY'A:
Chcąc dokładnie poznać statystyczne dane odnośnie ilości zdobytych pucharów przez poszczególne drużyny, najlepiej zobrazuje to nam tabelka:

Przypisy:
[1] - Toronto Maple Leafs zdobyło Puchar Stanley'a w 1918 roku jako Toronto Hockey Club (w 1947 roku na pucharze wygrawerowano jednak nazwę Toronto Arenas), a w 1922 roku jako Toronto St. Patricks;
[2] - Chicago Blackhawks przed sezonem 1986-87 zdobywało puchar jako Chicago Black Hawks;
[3] - Do Dallas Stars doliczone są 2 przegrane finały, jako Minnesota North Stars;
[4] - Do Anaheim Ducks doliczony jest 1 przegrany finał, jako Mighty Ducks of Anaheim;
[5] - Teraźniejsza Ottawa Senators (1992-dzisiaj) używa tej samej nazwy, co oryginalni Senators grający w latach 1883-1934;
[6] - Do Montrealu Canadiens doliczony jest udział (w kolumnie "Appearances") w finale w 1919 roku z Seattle Metropolitans, który zakończył się bez rozstrzygnięcia z powodu epidemii grypy. Nie uważa się go jednak za przegrany przez ten zespół i dlatego nie jest on w zestawieniu doliczony (w kolumnie "Losses").

W tabeli ujęte zostały tylko zespoły aktywne w dniu dzisiejszym. Do nich należałoby doliczyć Puchary Stanley'a zdobyte przez 2 zespoły z ligi NHL, ale już nieaktywne. I tak: Ottawa Senators (ci oryginalni) uczestniczyli w 5 finałach, z których 4 wygrali i 1 przegrali (1915/NHA, 1920, 1921, 1923, 1927), co daje 0.800% zwycięstw, oraz Montreal Maroons (3 występy / 2 zwycięstwa / 1 przegrana (1926, 1928, 1935) / 0.667% zwycięstw).

Spośród 30 aktywnych w tej chwili zespołów ligi NHL, sześć z nich jeszcze nigdy nie zagrało w finale Pucharu Stanley'a: Columbus Blue Jackets (9 sezonów), Minnesota Wild (9 sezonów), Atlanta Thrashers (10 sezonów), Nashville Predators (11 sezonów), San Jose Sharks (18 sezonów), Phoenix Coyotes (13 sezonów i 17 sezonów jako Winnipeg Jets).

Jak widać najbardziej utytułowaną drużyną jest Montreal Canadiens, który zdobył ponad 26% wszystkich pucharów (24 z 92). Drugą w kolejności jest drużyna z Toronto, z trzynastoma pucharami, a trzecią Detroit Red Wings z jedenastoma pucharami. Biorąc pod uwagę procentową statystykę zwycięstw, to najlepiej wypada tu drużyna Colorado Avalanche, która przy dwóch występach w finale Pucharu Stanley'a osiągnęła 100% skuteczność. Podobnie Tampa Bay Lightning, ale oni grali tylko raz w finale. Dobry procent mają również New York Islanders (0,800 czyli z 5. występów 4 zwycięstwa), New Jersey Devils i Pittsburgh Penguins (0.750 / z 4 występów 3 wygrane), Montreal Canadiens (0,727 / z 33 występów, bez roku 1919, 24 wygrane) i Edmonton Oilers (0,714 / z 7 występów 5 wygranych). Najgorszy procent ma w tej statystyce drużyna St. Louis Blues. Grając 3 razy w finale, ani razu nie zdobyła Pucharu Stanley'a. Pucharu też nie zdobyły i mają 0,000% zwycięstw drużyny Vancouver Canucks, Florida Panthers, Los Angeles Kings, Ottawa Senators (ci nowi) i Washington Capitals.

Materiały źródłowe:
http://en.wikipedia.org/wiki/Stanley_Cup_champions

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz